Mining industry

+90 212 274 05 00

Applications to mix fermenters at biogas plants to quicken the formation of gas; mixing fertilizer pools and lagoons to homogenize them; breaking the crust forming on the surfaces of fertilizer pits and making it dischargeable by a pump.

madencilik sektörü susuzlaştırma

Susuzlaştırma operasyonları

Madenlerde kazı esnasında yeraltı suları drenaj çukurlarında toplanıp çamurlu tabaka oluşturmaktadır. Zamanla bu sulu çamurların yer yüzünde bulunan çamur susuzlaştırma tesislerine transfer edilmesi gerekir. Yeraltı sahası ex-proof ekipman kullanılması gereken bir yapıda olması sebebiyle bu noktada 2” ve 3” Aluminyum gövdeli neopren diyaframlı pompalar kullanılmaktadır.

Ekipman bakımlarında yapılan yağlama çalışmaları

Ekipman bakımlarında yapılan yağlama çalışmaları

Maden sahalarında kullanılan mekanik ekipmanların periyodik olarak bakım esnasında yağlanmaları gerekmektedir. Bu noktada gerekli bakım yağlarının transferi için ATEX özellikleri sebebiyle 1” AA gövdeli teflon diyaframlı pompalar kullanılmaktadır.

Mineral rafinasyon operasyonları

Mineral rafinasyon operasyonları

Madende cevher yüklü kaya çıkarıldıktan sonra bulamaç haline getirilerek değirmene doğru ilerlemektedir. Değirmen prosesinde cevherin ayrıştırılması için cevher içerisine kimyasal madde dozajlanır. Bu kimyasalların dozajları 1” ve ½” PP gövdeli teflon diyaframlı pompalar ile yapılmaktadır.

Su arıtımı

Madende açığa çıkan yeraltı suları tekrar sistem içerisinde kullanılmak üzere su arıtma tesisinde arıtılmaktadır. Bu arıtma tesislerinde çeşitli kimyasalların transferi için ½”, 1” ve 1 ½” PP gövdeli teflon diyaframlı pompalar kullanılmaktadr.